Της… Καθαράς Δευτέρας!

Posted: 02/03/2009 by Ευάγγελος Β. Τσακνάκης in Πολιτιστικά

Στη φετινή διοργάνωση της Καθαράς Δευτέρας αμέτοχος ήταν ο Πολιτιστικός Σύλλογος Δολίχης, έπειτα από την ομόφωνη απόφαση του να μην συμμετέχει στην εκδήλωση λόγω απρόκλητης συμπεριφοράς του Προέδρου Τοπικού Συμβουλίου. Ανέλαβαν πέντε περίπου γυναίκες  και «τα έβγαλαν πέρα». Περιλάμβανε η εκδήλωση μουσική υπόκρουση από τα μεγάφωνα του Δημοτικού Καταστήματος, φασολάδα, χαλβά, ελιές, τουρσί και κρασί. Παρόλα αυτά ήταν φανερό ότι ο κόσμος διχάστηκε αφού πολλοί ήταν αυτοί που επέλεξαν να απολαύσουν απλώς τον καφέ τους σε κάποιο κατάστημα γύρω από την πλατεία.

Καθαρά Δευτέρα 2009

Η συνέχεια της ημέρας βρήκε πολλούς νέους στο γήπεδο της Δολίχης να προσπαθούν το πέταγμα του χαρταετού, χωρίς όμως ο άνεμος να είναι καλός σύμμαχος!

Πέταγμα χαρταετού 2009

6/3/2009:

Μετά από τα παραπάνω το βιβλίο επισκεπτών του dolihi-lar.gr κατακλύστηκε από σχόλια υποστηρικτών και μη του Πολιτιστικού Συλλόγου.

Επειδή όμως το Βιβλίο Επισκεπτών δεν υπάρχει εκεί για να θίγεται ένα συγκεκριμένο θέμα, αλλά να καταγράφονται εντυπώσεις και προτάσεις ΓΕΝΙΚΑ, όλα τα σχόλια  μεταφέρθηκαν εδώ και από το Βιβλίο Επισκεπτών έχουν διαγραφεί.

Σχόλια:

76. sad – 2009-03-03 16:02:52

ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΟΣΑ ΕΓΙΝΑΝ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ!!ΤΙ ΧΩΡΙΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ!!!ΡΕΖΙΛΙ ΓΙΝΑΜΕ!ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΜΕΙΓΝΥΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΚΟΜΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΒΛΕΨΕΙΣ!

77. no name – 2009-03-03 22:35:16

πραγματικα ντροπη για οσα εγινα χθες..πρεπει να ντρεπονται ορισμενοι που βαζουν πανω απ ολα το προσωπικο συμφερον….!!!

78. ΕΝΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ – 2009-03-04 12:15:27

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΔΟΛΙΧΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΑΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ. ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΕΧΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΔΥΣΦΗΜΗΣΑΝ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ.

79. Teo – 2009-03-04 12:39:43

Και που είστε ακόμα!!!

80. ανεγκεφαλη – 2009-03-04 13:42:52

Υπογραφω με αυτο το ονομα διοτι ετσι αποκαλεσε μελος του συλλογου φιλα ευβοιοτου τις γυναικες που βοηθησαν στην καθαρα δευτερα.Ντροπη σε αυτη τη γυναικα που ειναι μελος αυτου του συλλογου,γυναικα που δεν εχει καταλαβει το σκοπο δημιουργιας αυτου του συλλογου που ειναι η προσφορα στον τοπο μας.Ο αρχαιος ιστορικος Θουκιδιδης στα συγγραματα του υποστηριζει πως οποιος δεν ασχολειται με τα κοινα ειναι αχρηστος.Αυτο κατα τη γνωμη μου ηθελε να πετυχει ο πολιτιστικος συλλ.να περιθωριοποιησει με τη συμπεριφορα του ενα νεοσυστατο συλλογο που θελησε να προσφερει αφιλοκερδως στο χωριο του και δεν αρνηθηκε τη συνεργασια. (i)

81. Απογοητευμένος – 2009-03-04 13:52:09

Μία εκδήλωση που από παράδοση ανήκει πλέον στον Πολιτιστικό Σύλλογο είναι τουλάχιστον απαράδεκτο να προσπαθεί να την «καπελώσει» άλλος Σύλλογος. Ο νεοσύστατος σύλλογος οφείλει να προσφέρει με το δικό του τρόπο ΝΕΑ πράγματα και οι υπόλοιποι οφείλουν να τον στηρίξουν. Ας μην μπερδευόμαστε όμως! Την Καθαρά Δευτέρα δεν την έκανε φέτος ο Σύλλογος Γυναικών παρά μία μερίδα γυναικών…

82. ανεγκεφαλη – 2009-03-04 16:51:09

Συμφωνω οτι ο νεος συλλογος οφειλει να προσφερει κατι διαφορετικο..Ενας συλλογος ιδρυεται για να προσφερει πραγματα που ισως αλλοι δεν εχουν σκεφτει να πραγματωσουν μεχρι τωρα..Πως ομως,, αναρωτιεμαι κατι ανηκει κατα παραδοση σε καποιον οταν απο οικονομικης πλευρας δεν μπορει να ισχυριστει το ιδιο?Πως ’’κατα παραδοση’’ο πολιτιστικος συλλ.σε δραστηριοτητες του περιλαμβανεικαι διαφημιζεται στις πλατες ΓΥΝΑΙΚΩΝ που εθελοντικα δεχονται να παρουσιασουν χορευτικες δραστηριοτητες?Γιατι αυτες οι γυναικες δεχονται τη συνεργασια που αποζητα ο πολιτιστ.συλλογος?Να σας απαντησω…γιατι πολυ απλα θελουν να προσφερουν..Και αφου δεν ηταν ο συλλογος γυναικων που αναμειχθηκε την καθαρα δευτ.ποιες ειναι οι υπολοιπες γυναικες που αρνηθηκαν να προσφερουν?Για ποιο λογο?Τι ηταν αυτο που τις εμποδισε να φανουν ανταξιες του συλλογου τους στην προσφορα?Ας εχουμε το θαρρος να πουμε την αληθεια της γνωμης μας πανω απο κομματικα συμφεροντα. Η παροδοση αγαπητοι μου ανηκει στο λαο,στους πολιτες ενος τοπου ΄’η μιας χωρας και δεν ειναι μονοπλευρη.Χωρις θεατες δεν θα υπηρχε πολτιτιστ.συλλογος ουτε παραδοση αρα τους θεατες οφειλουμε να παιδαγωγουμε και να μορφωνουμε.Γιατι ο πολιτιστ.συλλ.ονομαζεται και μορφωτικος και τηκ καθαρα δ.δεν επεδειξε παιδεια καθομενος στην ακρη της πλατειας και αλλα θυμο και πεισμα σαν ενα μικρο παιδι που δεν μπορει να συνεργαστει και τα θελει ολα δικα του……Πρεπει να βγαλουμε τις παρωπιδες απο τα ματια μας και να δουμε το καλο του τοπου οχι των προσωπικων μας βλεψεων απο οπου κι αν προερχονται αυτα…οι συλλογοι δεν δημιουργουνται με προσωπα αλλα με εθελοντικη προσφορα προς το συνολο,δεχονται νεες ιδεες και νεα προσωπα,λογοδοτουν προς το κοινο για ολους τους τομεις απο οικονομικης πλευρας μεχρι δραστηριοτητων δεν ειναι γκετα ομαδων…που αναλωνονται στις ιδιες θεσεις εδω και χρονια….

83. sad – 2009-03-04 17:23:47

Γεια σας παιδακια.Σημερ αθα σας πω ενα παραμυθακι.Μια φορα και ενα καιρο ηταν μια μανουλα με δεκα παιδακια.Τα παιδακια που κια που τους αρεσε ωα βαζουν τα δαχτυλακια μεσα στο βαζο με το γλυκο.Ετρωγαν κρυφα και γελαγαν.Τα βαζα τελειωναν,η μαμα επαιρνε αλλα,αλλα τα κακα παιδακια δε σταματαγαν να βαζουν τα δαχτυλακια μεσα στο γλυκο.Η μαμα τους καταλαβε,εκανε υπομονη μια μερα,δυο, ωσπου μια μερα τα μαλωσε.Δεν ηταν η κυρα Μαρω που ετρωγε το γλυκο αλλα τα δεκα παιδακια της ειχαν συνηθισει αωεωοχκητα να βαζουν το δαχτυλακι μεσα στο γλυκο!Ωσπου η μανουλα λια μερα δεν αντεξε,τους πηρε τα βαζα με το γλυκο και τα μαλωσε!Για ποσο καιρο ακομα θα ετρωγαν κρυφα;Τα δεκα παιδακια της θυμωσαν,εκλαψαν και καθισαν <<πεισμωμενα>> στην ακρη της πλατειας…

Δε θα τρωμε πια κρυφα; ειπε ο μικρος γιωργακης.

Μας καταλαβαν…ειπε ο μικρος κωστακης.

ουα!ουα!ουα!Γιατι μανουλα μας πηρες το βαζακι με το γλυκο; Που θα βαζουμε εμεις τωρα το δαχτυλακι μας; ειπε ο μικρος μπομπος παραπονεμενος!!!!!

Και η μανουλα τους απαντησε;Για το καλο σας Μπομπο παιδι μου το κανω,οχι αλλο δαχτυλακι μεσα στο γλυκακι,ΘΑ ΧΑΛΑΣΟΥΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!

ΚΑΙ Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΟ……….

84. Stop!!! – 2009-03-04 20:33:38

Το θέμα είναι ότι 4-5 μέλη δεν μπορούν κ ούτε πρέπει να ενεργούν για λογαριασμό των άλλων 40 χωρίς την συγκατάθεση τους. Ας ανοίξουμε και κανένα λεξικό για να μάθουμε τι σημαίνει η λέξη «Σύλλογος»,»Συλλογικότητα» και πάνω απ’όλα να καταλάβουμε και να λειτουργούμε Δημοκρατικά και όχι εγωιστικά,για δικά μας συμφέροντα.Και τέλος να μάθουν κάποιοι όταν κάνουν λάθος να το παραδέχοντα,και να μήν το συνεχίζουν,θέλοντας να βγούν και από πάνω!!!

85. ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ – 2009-03-05 00:29:45

Η φεουδαρχια εχει πιασει την γωνια εδω και πολλες δεκαδες χρονια για οσους δεν το γνωριζουν. Επισης ο αυταρχισμος ειναι προ’ι’ον αλλων εποχων και δεν εχει θεση σημερα. Για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους, και να μαθευτει η αληθεια επωνυμα και οχι με στρουθουκαμιλισμους.Θελω να πω τα εξης; ο πολιτιστικος συλλογος διοργανωνει τισ εκδηλωσεις της Καθαρας Δευτερας εδω και 20 χρονια χωρις διακρισεις σε συνεργασια με ολους τους προεδρους και ολους τους δημαρχους. Το ετος 2009 καποιοι προσπαθησαν με αυταρχικους τροπους και εκμεταλευομενοι τον υπο ιδρυση συλλογο γυναικων,(χωρις οι γυναικες να εχουν ιδεα για οτι γινεται)προσπαθησαν πραξικοπηματικα να αναλαβουν τις εκδηλωσεις. Η συντριπτικη πλειοψηφια του χωριου αντεδρασε και απηχε απ τις εκδηλωσεις. Στοχος φυσικα αυτων των ανθρωπων ειναι η περιθωροποιηση του πολιτιστικου συλλογου που γραφει ιστορια εδω και 30 χρονια,και οχι η ποβολη του χωριου. Ο πολιτιστικος συλλογος δεν αρνηθηκε ποτε τη συνεργασια των γυναικων και μαρτυρες ειναι οι ιδιες οι γυναικες. Αυτοι που κατηγορουν τον πολιτιστικο συλλογο ανωνυμα δεν εχουν το θαρρος της επωνυμιας γιατι ποτε δεν προσφεραν ανωδιοτελως στημ μικρη κοινωνια της Δολιχης αλλα εχουν μαθει μονο να κριτηκαρουν εκ του ασφαλως κρυμενοι πισω απ την ανωνυμια τους. Οσο για το ’’μελι’’ που αναφερονται πρεπει πρωτα να βγουν απ το κατραμι που τους εχει λουσμενους για να μπορεσουν να δουν καλυτερα. ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ…

86. Βαγγέλης Τσακνάκης – 2009-03-05 08:36:07

Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Δολίχης «Η Τριπολίτιδα» κάτοχος του www.dolihi-lar.gr δεν φέρει καμία ευθύνη για το περιεχόμενο των μηνυμάτων του βιβλίου επισκεπτών καθώς αυτά δεν ελέγχονται πριν δημοσιευθούν.

Κατά συνέπεια τα ονόματα που χρησιμοποιούνται για υπογραφή στο βιβλίο επισκεπτών, ενδεχομένως να μην ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Γι’ αυτό δεν πρέπει να λαμβάνονται σοβαρά υπόψη…

Στην επιλογή «Νέα» τοποθετήθηκε blog όπου κάθε νέο -άρθρο επιδέχεται σχόλια ξεχωριστά. θα παρακαλούσα να αφήνετε εκεί τα σχόλια σας και όχι στο βιβλίο επισκεπτών.

87. αγανακτισμενος – 2009-03-05 16:49:32

ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ Κ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΙΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΒΟΥΤΗΞΕΙ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΛΥΝΕΙ Κ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ.

88. ster – 2009-03-05 18:21:02

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ Κ ΚΥΡΙΕΣ(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ…) ΜΕ ΤΑ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ SAD ΚΑΙ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΗ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΑ ΑΝΟΗΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΨΕΥΔΩΝΥΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΚΟΦΑΝΤΟΥΝ ΑΝΩΝΥΜΑ!ΟΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΑΞΙΚΟΜΑΤΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ(ΟΠΩ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ)ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ ΕΠΟΧΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΝΕΠΙΣΤΡΕΠΤΗ!ΑΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΣΑΣ ΤΙΣ ΝΟΣΤΑΛΓΕΙΤΕ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!!

89. takis – 2009-03-05 19:12:52

rezili mas ekanan oi dithen proodeytikes ginekes

90. ΤΑΚΗΣ – 2009-03-05 19:25:35

ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΞΥΠΝΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑ/ΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΧΩ ΡΙΟ. ΣΥΧΑΡ/ΙΑ

Ο ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΟΓΟΣ ΣΤΙΡΙΖΕΤΕ ΑΠ,ΟΛΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ

91. ??? – 2009-03-05 19:49:18

STER ΙΣΩΣ cinema???ΜΙΛΑΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΘΑΡΡΟΣ?ΧΑ!ΧΑ!ΧΑ!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ ΠΡΩΤΟΣ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ?

92. NICK – 2009-03-05 19:52:51

<<ΤΑΚΗ>> ΟΛΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ!ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ,ΞΑΔΕΡΦΕΣ ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΕΣ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ!ΟΠΟΤΕ ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ??????

93. stroumf – 2009-03-05 20:07:35

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΧΩΡΙΟ!ΣΑΝ ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ!ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΣΤΟ ΛΕΞΙΛΟΓΙΟ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΑΜΟΡΦΩΤΕΣ!ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΕΣ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ???ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΡΦΩΣΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ!ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΕΣΑΝ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΒΑΡΙΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ!!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΟΥΜΕ!

94. aaa – 2009-03-05 21:25:38

iste gia klotsies

95. episkeptria – 2009-03-05 21:30:40

Από πότε ο Μορφωτικός Σύλλογος Δολίχης απαρτίζεται από λαμόγια?Που το μόνο που ξέρουν είναι να χρησιμοποιούν τον σύλλογο για προσωπικά τους οφέλη και μόνο? Και αυτό που με τρελαίνει είναι ότι το παίζουν και κάποιοι….. ’Οποιος κατάλαβε, κατάλαβε!!!!!

96. episkeptria – 2009-03-05 21:37:23

Σαν απλή επισκέπτρια που ενδιαφέρεται για τα πολιτιστικά θέματα θα ήθελα απλά να μάθω 30 ολόκληρα χρόνια πιο το έργο του συλλόγου?Απλή ερώτηση….περιμένω απάντηση από οποιονδήποτε μετέχει στον σύλλογο αυτό. Ευχαριστώ!

97. ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ…!!! – 2009-03-05 23:14:12

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΑ <<ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ, Ο ΜΠΟΜΠ Ο ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗΣ,ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙΑ>> ΑΣ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΟ ΤΟΥΣ ΟΝΟΜΑ… ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ..ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ ΚΑΙ ΑΗΔΙΕΣ… ΣΩΣΤΑ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ…!!!

98. Επισκέπτης – 2009-03-06 10:50:22

Σαν επισκέπτρια που ενδιαφέρεσαι για τα πολιτιστικά θέματα θα ήθελα απλά να μάθω με ποιο τρόπο ενδιαφέρεσαι? Ποια είναι η δική σου προσφορά, εκτός από κακόβουλη κριτική?

Επίσης απλή ερώτηση….περιμένω απάντηση από εσένα επισκέπτρια.

99. Επισκέπτης – 2009-03-06 10:54:53

Και κάτι ακόμα επισκέπτρια.

Να περιμένεις επίσημη απάντηση από οποιονδήποτε μετέχει στο Σύλλογο αυτό, όταν δεν θα κρύβεσαι πίσω από την οθόνη του υπολογιστή σου και θα έχεις το θάρρος να ρωτάς επώνυμα.

100. stroumf – 2009-03-06 15:41:16

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ;ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ.. ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ.ΜΙΛΑΤΕ ΓΑΙ ΤΟ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΑΣ,ΒΑΛΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ?ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΦΟΥ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΤΕ!ΑΝ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ…ΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΛΟΙΠΟΝ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.ΟΣΟΙ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ,ΤΟ ΠΗΡΑΝ.Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΙΛΑ!ΑΣ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΘΟΥΜΕ ΑΛΛΟ!ΑΣ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΗ ΧΑΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΣΙΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟ!!ΑΣ ΜΗΝ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΜΕ ΑΛΛΕΣ ΔΙΧΟΝΟΙΕΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΛΑ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ,ΣΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΑ ΚΟΥΣ-ΚΟΥΣ,ΜΑΧΑΛΑΔΕΣ,ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΦΤΗΛΙΣΤΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΣΤΟ ΔΙΚΤΥΟ!

ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ!ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΟΣΥΣΤΑΤΟ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ!ΓΙΑΤΙ ΝΑΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΑΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΤΟΥΣ!

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΔΟΛΙΧΗΣ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ!!

101. STER – 2009-03-06 18:07:18

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ STROUMF(ΓΑΛΑΖΙΟ ΠΑΝΤΑ Ε?)ΟΤΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΑΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΛΙ ΚΟΥΜΑΝΤΟ.ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΣ ΔΙΑΤΑΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΩΤΕΡΩ ΤΟΥΣ ΒΕΒΑΙΩΣ-ΒΕΒΑΙΩΣ…..

102. Drakoumel – 2009-03-06 21:19:52

Είστε όλοι για κλάμματα!!

103. ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ…!!! – 2009-03-06 21:47:20

συμφωνω στρουμφ…το εχει παρει το μηνυμα ο κοσμος απο την πρωτη μερα κιολας(Καθαρα Δευτερα) οπου απηχαν οι περισοτεροι απ την δηθεν εκδηλωση… αν το παρατηρησατε…γιατι μονο 3 και ο κουκος συμμετειχε..ευτυχωσ ηρθε τ λεωφορειο γιατι μεχρι σημερα θα τρωγατε τη φασολαδα σας και χαλβα…για το πανηγυρι που αναφερατε ας το συζητησουμε τοτε…

104. ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ…!!! – 2009-03-06 22:02:03

και κατι ακομα..αν αναλαβουν οι γυναικες το πανηγυρι πλακα θα εχει..θα χορευουν παλι οι 5 τους χα χαχ χα…

τσαπρρρ που πατε ρε…..

105. ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ – 2009-03-06 22:14:16

ΟΛΗ Η ΕΠΑΡΧΙΑ ΕΜΑΘΕ ΓΙΑ ΤΟ ’’ΑΡΠΑΧΤΙΚΟ’’ ΕΡΓΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΣΑΣ!!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙΕΙ? ΚΡΙΜΑ…

106. ΘΑΛΕΙΑ ΤΣΑΚΝΑΚΗ – 2009-03-06 22:24:25

ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ’’SAD’’ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

ΜΑΛΛΟΝ ΚΡΙΝΕΙ ΕΞ ΙΔΙΩΝ ΤΑ ΑΛΛΟΤΡΙΑ …..

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΨΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΩΝΥΜΑ!!!!

107. δολιχιωτης – 2009-03-06 22:57:24

ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ..ΑΛΛΑ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΤΟΛΕΣ ΑΝΩΤΕΡΩΝ ΜΑΣ ΕΚΑΝΝ ΡΕΖΙΛΙ…ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ….

ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΘΟΥΝ@@@@@