Την Κυριακή ο Δολιχιακός υποδέχθηκε στο γήπεδό του για την 3η αγωνιστική της Γ΄ ερασιτεχνικής κατηγορίας, την ομάδα του Δομενίκου.

Αν και στην αρχή φάνηκε οτι θα είχε εύκολο έργο, οι φιλοξενούμενοι είχαν άλλη άποψη για το υπόλοιπο του αγώνα.

Συγκεκριμένα ο Δολιχιακός μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστίκο χώρο, με αποτέλεσμα μέσα σε δέκα λεπτά να καταφέρει να προηγηθεί μα 2-0. Στο 9΄ ο Σουγλής Κ. έκανε το 1-0 με ωραίο σούτ-βολέ μέσα απο την μικρή περιοχή, και στο 19΄ πάλι ο ίδιος ποδοσφαιριστής μετά απο κάθετη πάσα του Γκάτα, με πλασέ έκανε το 2-0. Από εκείνο το σημείο και μετά το Δομένικο βγήκε στην κόντρα επίθεση, και κατάφερε να ισσοφαρίσει με τους Τσικούρα και Μπαρά( εκτέλεση πέναλτυ), ενώ ειχαν και ευκαιρία να πάρουν και ¨κεφάλι¨ στον αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Δολιχιακός ήταν αποφασισμένος να μην χάσει ένα δικό του παιχνίδι. Ξεκίνησε να πιέζει από την αρχή, και στο 61΄ μετά από αλλεπάληλες πάσες των παιχτών του στην αντίπαλη περιοχή ο Γκόγκος Φ. βρέθηκε μόνος του στο ύψος του πέναλτυ και με πλασέ έκανε το 3-2, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Στην συνέχεια του αγώνα ο Δολιχιακός είχε και άλλες ευκαίριες να διευρύνει το σκόρ αλλά οι επιθετικοί του δεν μπόρεσαν να βρούνε στόχο.

Αξιζει να σημειωθεί οτι τον αγώνα παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι απο τις κερκίδες του γηπέδου.

ΔΟΛΙΧΙΑΚΟΣ: Λιόβας, Σουγλής Σ, Θεοδωράκης, Μίχος, Μακρυδάκης, Σουγλής Κ, Ζιωγας, Λιόλιος , Γκόγκος, Μαρτίνας, Γκάτας, έπαιξαν και Σουγλής Ζ, Μαρογιάννης.